(x) BLOG (x) POVÍDKY (x) VIDEA

Vděčnost - 6. Kapitola

1. července 2016 v 12:21 | Danielle |  Vděčnost
Poslední dobou, zejména k téhle povídce, se mi daří psát krátké kapitoly... Nevím, ale připadalo mi tak akorát to utnout v téhle chvíli.. Každopádně, užijte si kapitolku a třeba někdy příště u něčeho jiného..
"Co to má znamenat?" Ozval se Blaise vedle blonďatého chlapce. Draco nic nechápal.
"Sám nevím," odpověděl Draco potichu a okamžitě se zvedl. Postavil se mezi účastníky a koukal se na Brumbála, který se díval skrz své brýle poněkud podezíravě.
Pak si všechno pamatoval poněkud mlhavě. Nějak pořádně nevnímal, a tak kráčel s ostatními na určené místo. V hlavě se mu pořád přehrával výraz Pottera a přemýšlel, co má celá ta situace znamenat.
"Musím říct, že je to velice neočekávané a značně podezřelé." Promluvil na všechny Brumbál, když byli daleko od všech studentů a profesorů. "Ale pravda je, že pohár si vybral, tak se s tím nedá nic dělat."
"Musel použít nějaké kouzlo, jinak není možné, aby zrovna Malfoye pohár vyvolil," pronesl Harry a Draco zachytil jeho pohled. Šklebil se.
"Je jasné, že nějaké kouzlo použito bylo. Nevím ale, jestli by zrovna pan Malfoy byl toho schopen, nemluvě že takové kouzlo je na úrovni bystrozorů."
"Stejně." Trval Harry na svém.
"Teď stejně nic nevyřešíme, poprosím všechny účastníky zkoušky aby se rozešli kamkoliv chtějí s výjimkou pana Malfoye." Chvíli bylo slyšet remcání, ale nakonec se stejně všichni sebrali a šli.
"Udělal jsem snad něco?" Zeptal se Draco. Celá situace vypadala nějak podezřele a co bylo nejhorší, vypadalo to jako opakování čtvrtého ročníku s hvězdou Harrym Potterem - až na to, že tou hvězdou byl nyní on sám.
"Nemyslím si, že jste něco udělal. A co víc, pochybuju, že jste své jméno hodil do poháru vy sám."
"Ano." Hlesl jen blonďatý chlapec a díval se do očí stříbrnovlasého profesora.
"Vzhledem k tomu, že jste ochraňován, si myslím, že by bylo nerozumné své jméno hodíte do poháru a nemyslím si, že jste hlupák. Proto po slečně Grangerové vždy pošlu informace o každém kole a vy jej splníte. Rozumíme si?"
"Ano, profesore."
"Dobrá. Můžete jít." S těmi slovy Draca propustil a ten se vydal zpět do sklepení.

-----

Když byl zpátky, chtěl okamžitě jít do své ložnice. Bohužel, všichni se na něj vrhli jako supi, Ginny začínaje a Levandulí konče.
"Nechci o tom teď mluvit, slyšíte? Prostě nechci!" Okřikl všechny možná příliš prudce. Odměnou mu byli jejich uražené tváře.
"Vidíte k čemu jste mě dohnali?" Řekl jen, než se možná příliš překotně hrnul ke dveřím své ložnice. Tam se svalil na postel a přál si, aby už dneska o ničem mluvit nemusel. Necítil se na to ani vzdáleně. Už při rozhovoru s Hermionou byl vyklepaný a po tom, co se stalo později měl snad ještě horší pocit. A pak uslyšel zaklepání na dveře.
"Můžu dál?" Dovniř nakoukla hlava jeho nejlepšího kamaráda, Blaise Zabiniho.
"Nechci o tom s nikým mluvit. Prosím, vypadni." Možná příliš ostře odpověděl. Ne, nechtěl o tom s nikým mluvit. Dokonce ani s ním, a tím spíše ne s ní.
"Uklidni se, kamaráde. Jen mě napadlo, že by jsi uvítal přátelskou konverzaci možná s trochou pálenky?" Zamával pravou rukou, v níž svíral placatku.
"To není vůbec špatný nápad." Posadil se blonďatý chlapec do posedu a pokynul, aby si návštěva usadila vedle něj na postel. Když si k němu Blaise sedl do stejné pozice jako Draco, propukli v hlasitý smích.
"U merlina, jak je to dlouho, co jsme spolu byli takhle, jen čistě přátelský dýchánek?" Zeptal se Blaise.
"Dýl, než je zdrávu. Ukaž, dej mi už konečně tu zatracenou věc." Napřáhl Draco ruku a chlapec naproti mu ji s úsměvem podal. Když polkl, ucítil, jak se mu hřejivá tekutina rozlévá po celém těle.
"Proč se to celé děje? Nechápu to." Znovu si polkl.
"Tak to nejsi sám, kamaráde. Dej mi taky, nebo to celé plánuješ vypít sám?"
"To bych ti přeci neudělal." Zasmál se Draco. Cítil se tak uvolněně, jak už dlouho ne.
"To mě těší." Odpověděl Blaise poté, co dostal svou drahocenou placatku zpátky.
"Co je tu tak živo?" Zeptala se Hermiona, která se objevila ve dveřích a v očích jí plály pobavené jiskřičky.
"A jéje, paní kontrolorka." Začal se smát Blaise a dal si placatku za záda.
"Co to máte, hoši? Nějaký čajíček?" Zeptala se Hermiona.
"No, i tak se to dá nazvat." Odpověděl Draco. "Zkus a uvidíš."
Hermiona jen pokrčila rameny a gestem ukázala Blaisovi, ať jí tu věc předá. Když se konečně ocitla v jejích rukách, vytáhla hůlku a placatka zmizela.
"Co to děláš?!" Nechápal Draco.
"Konec legrace. Placatku máš ve svém toaletním stolku, Blaisi." Oznámila. "Mohl bys nás nechat o samotě?"
Blaise přikývl, Draco se tvářil značně nasupeně. Nicméně poté, co se za ním zabouchly dveře, neřekl nic a jen na Hermionu nesouhlasně hleděl.
"Není to zbytečné, opíjet se?"
"Jdi ty, paní slušná. Bylo to sotva pár loků a z takového malého množství bych se jen horko těžko opil, natož ve dvou. A trocha relaxace ještě nikomu neublížila." Pokrčil tázaný rameny.
"Je to alkohol, Draco. Jistěže ti to něco udělá!"
"No a? I kdyby, což říkám podruhé, v takovém množství rozhodně ne, po dnešku to bylo více než vítané. Ne," zavrtěl nesouhlasně hlavou, když viděl, že se nadechovala k dalšímu proslovu, "už žádné další slovo. A mluvit o tom, co se stalo taky nebudu, jen abys věděla."
"Nenutím tě. Pokud o tom mluvit nechceš, promluvíme si jindy." Prohlásila Hermiona. "Nicméně si musíme promluvit o jiné záležitosti."
"Nechci mluvit o ničem, nebyl jsem snad srozumitelný?!"
"Tak nemluv, prostě jen poslouchej." Hermiona se nadechla a pak pokračovala. "Takže, vzhledem k okolnostem, oba víme jakým, vracím se do pokoje a budu tě strážit já osobně. Očekávám, že se budeš chovat slušně a žádné další... Ehm," lehce se začervenala, "incidenty se už nebudou konat."
"Už ti nepřekáží spát v jedné posteli?" Nasadil škádlivý tón.
"Ne, nevadí." Její hlas byl lehce nejistý, přesto ta slova pronesla.
"Opravdu ne?" Zeptal se, zatímco se zvedl z postele.
"Ne." Tentokrát si byla jistá.
"Ani když udělám tohle?" Vmižku byl před ní, chytil ji za ruku a tou druhou ji krouživými pohyby hladil. Hermiona byla značně nervózní.
"Ne," pokrčila rameny, ale moc přesvědčivě to nevyznělo.
"Ani tohle?" Zeptal se znovu, naklonil se a jemně ji políbil na rty. Hermiona se snažila dostat z jeho dosahu, ale on ji chytil za ramena.
"Nech to-" otevřela ústa, ale Draco toho jen využil aby do těch jejích pronikl jazykem. Polibek se stával náruživější, až Hermioně zbyla jen jediná možnost. Vší silou ho kopla mezi nohy, až se v křečích svalil na zem.
"Ani tohle." Zadýchaně odpověděla. "Aspoň už víš, co tě čeká pokud se o něco podobného pokusíš." Zakřenila se.
"Dobrá." Usmál se Draco s jiskřičkami v očích. "Jsem zvědavý, kdo z nás dvou to vydrží déle."
"Co vydrží déle?"
"Hrát tuhle hru. Vím, že ke mě něco cítíš, Hermiono. Ale z nějakého důvodu se tomu nechceš poddat."
"Nevím o čem to mluvíš," Hermiona sebou jemně trhla a snažila se vyhnout jeho pohledu.
"Ne, ty právě přesně víš, o čem mluvím." Trval na svém Draco. "A i když teď mi to nechceš, nebo nedokážeš říct, vím, že jednoho dne toho schopná budeš."
"Myslím, že sis dal moc alkoholu, protože povídáš nesmysly."
"Nejsou to nesmysly, a ty to moc dobře víš." Reagoval on a sledoval její výraz.
"Jsou to nesmysly. A už dost, nehodlám o tom dál mluvit." Řekla Hermiona a dřív, než by stihl cokoliv říct se raději nahrnula ke dveřím a zmizela za nimi.
"Jen počkej, Hermiono. Tak snadno tě z toho nenechám vyváznout," zasmál se Draco jejímu úprku a raději se šel osprchovat. Po osvěžujícím umytí si už pomalu lehal do postele. Zhasl světla a díval se na strop potemnělého pokoje. Po nějaké chvíli uslyšel kroky. Peřina se pohnula a prostel se prohnula. Poznal, že Hermiona leží vedle něj. Slyšel její dech. Byla od něj takový kousek... A přitom tak daleko. Rozhodl se ale, že ji dnes už nechá být. Nechtěl na ní moc tlačit, protože to by se mu také nemuselo vyplatit. Pomalu zavřel oči. To, že leží vedle něj stačilo k tomu, aby mu to vyčarovalo úsměv na tváři.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 WaclawD WaclawD | E-mail | 17. ledna 2017 v 21:37 | Reagovat

Chtěli byste zvýšit návštěvnost na povidky-danielle.blog.cz několikrát? Hledat v google: Masitsu's tricks

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama